🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
A9 Painted Frame

Specification
Limited Edition Painted Special Price Frame
| Type | Carbon Road Disc Frame |
| Tire | 700C*28C |
| Material | Carbon Fiber T800 &T700 |
| Finish | Rainbow painting |
| Rotors | Flat mount, Front 160mm, rear 140mm |
| Thru Axle | Front: 100x12mm, rear: 142x12mm |
| Weight | Frame: 1090g, front fork: 410g, seatpost: 320g (52cm without painting) |
| Headtube |
1-1/2'',1-1/2'' |
| Size | 46/49/52/54/56/58cm |
| Stem |
90/100/110mm (anger 5°, fixed) Please note the size you want when purchasing. |
| Handlebar |
400mm/420mm/440mm Please note the size you want when purchasing. |
| Cable | All internal cable |
| BB | BB86 |
Select Size
From $219.00
Original: $730.00
-70%A9 Painted Frame—
$730.00
$219.00









Description

Specification
Limited Edition Painted Special Price Frame
| Type | Carbon Road Disc Frame |
| Tire | 700C*28C |
| Material | Carbon Fiber T800 &T700 |
| Finish | Rainbow painting |
| Rotors | Flat mount, Front 160mm, rear 140mm |
| Thru Axle | Front: 100x12mm, rear: 142x12mm |
| Weight | Frame: 1090g, front fork: 410g, seatpost: 320g (52cm without painting) |
| Headtube |
1-1/2'',1-1/2'' |
| Size | 46/49/52/54/56/58cm |
| Stem |
90/100/110mm (anger 5°, fixed) Please note the size you want when purchasing. |
| Handlebar |
400mm/420mm/440mm Please note the size you want when purchasing. |
| Cable | All internal cable |
| BB | BB86 |












